Прилади обліку

Прилади обліку гарячого водопостачання

Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом  Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 від 27.06.2008, засоби обліку гарячої води повинні бути опломбовані в місцях їх приєднання до трубопроводів. Встановлення лічильника гарячої води неможливе без одночасного встановлення лічильника холодної води. При цьому, згідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, обсяг водовідведення КП ПОР «Полтававодоканал» обраховує сумарно за всіма наявними лічильниками води. Тому для зручності споживачів роботи по первинному (при встановленні) опломбуванню засобів обліку гарячої води на сьогодні проводяться КП ПОР «Полтававодоканал»  (м. Полтава, вул. Спаська, 9, телефони: 61-28-21, (050)403-03-75, (067)549-92-67). Для прийняття до розрахунків квартирних засобів обліку гарячої води, опломбованих представником КП ПОР «Полтававодоканал», необхідно звернутися до абонентської служби підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Г. Духова, 1 та при собі мати наступні документи:

— акт про монтаж (опломбування) вузлів розподільного обліку  гарячої води;
— паспорт на лічильник гарячої води;

Заміна та повірка лічильників гарячої води

Відповідно ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали та повірці після ремонту, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.

Наказом Міністерства економічного розвитку України №1747 від 13.10.2016 встановлено, що міжповірочний інтервал для всіх вузлів розподільного обліку води становить 4 роки.

Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Після проходження періодичної повірки необхідно надати підтверджуючі документи до абонентської служби підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» за адресою: м. Полтава, вул. Генерала Духова, 1.

У разі відсутності у підприємства інформації про проведення споживачем періодичної повірки вузла розподільного обліку, після спливу строку повірки, нарахування будуть проводитись згідно з нормативами (нормами) споживання (із розрахунку 120л гарячої води на кожну особу на добу).

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.

За місяць до терміну закінчення міжповірочного інтервалу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» у щомісячних рахунках та листом з повідомленням інформує кожного споживача про необхідність проведення повірки з зазначенням строків її проведення.

Обов’язковій періодичній повірці підлягають усі прилади обліку, у тому числі теплової енергії і гарячої води. Однак через воєнний стан «Полтаватеплоенерго» продовжує брати до розрахунку показники вузлів обліку, термін повірки яких закінчився у цей період.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 412 від 05.04.2022 «Про деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного часу». Згідно якої, прилади обліку, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, вважаються чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.

 

Роботи по періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту квартирних засобів обліку гарячої води здійснюють:

КП ПОР «Полтававодоканал» м. Полтава, вул. Спаська, 9, за телефонами: 61-28-21, (050)403-03-75,(067)549-92-67; 

ТОВ «Еталон-Полтава» м. Полтава, вул. Соборності, 60, за телефонами: (068)270-19-45, (050)775-90-23, (099)216-13-12. 
 
— Метрологічна лабораторія ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» м. Полтава, вул. 23 Вересня, 15, за телефоном (0532)63-29-54. Слід додатково передбачити виконання робіт на: розпломбування/опломбування лічильників фахівцями КП ПОР «Полтававодоканал» (безкоштовно); демонтаж/монтаж лічильників та встановлення/зняття тимчасових «вставок» у мережу водопостачання на час відсутності лічильників; самостійну доставку приладів обліку в метрологічну лабораторію.

КП ПОР «Полтававодоканал» проводить демонтаж лічильників і їх повірку у метрологічній лабораторії КП ПОР «Полтававодоканал», а ТОВ «Еталон АСП» здійснює повірку на місці встановлення лічильників переносною атестованою установкою безпосередньо у споживача. В обох випадках свідоцтво про проходження (Свідоцтво про повірку законодавчо-регульваного засобу вимірювальної техніки) чи непроходження (Довідка про непридатність засобу вимірювальної техніки) повірки видає ДП «Полтавастандартметрологія».

 

 

Прилади обліку

 


 


 

 

 




АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО