Порядок нарахувань

 
01 жовтня 2021 року набрали чинності постанови КМУ № 1022 та № 1023 від 08 вересня 2021 року, якими затверджені публічні договори приєднання про надання послуг з теплової енергії та постачання гарячої води. 
З 01 грудня 2021 року, відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», введено в дію нові договори приєднання зі споживачами послуги з постачання теплової енергії. Розподіл та нарахування плати за спожиті послуги проводяться підприємством відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358 «Про внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». 
З 01 грудня 2021 року нарахування за послугу з постачання теплової енергії для потреб населення проводиться за двоставковим тарифом, що складається з: 
- умовно-змінної частини двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії (сплачується в опалювальний період);
- умовно-постійної частини двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії (сплачується щомісячно протягом року).
Умовно-змінна частина двоставкового тарифу відшкодовує витрати на придбання природного газу та електроенергії для виробництва та транспортування тепла. В опалювальний період нарахування плати (умовно-змінна частина) проводиться за фактично спожиту теплову енергію (Гкал).
До умовно-постійної частини двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії відносяться витрати на відрахування податків в бюджет, воду на підживлення теплових мереж, ремонт та заміну обладнання, розподіл газу, амортизаційні відрахування, витрати на заробітну плату. Ця частина витрат пов’язана з необхідністю підтримки в робочому стані джерела теплової енергії і теплопостачальних установок (теплові мережі та котельні) та не залежить від кількості відпущеної теплової енергії. 
Вартість послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води визначається за тарифами, затвердженими рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2021 року № 286, зі змінами, внесеними рішенням  № 326 від 09 грудня 2021 року.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» з 
01.12.2021 щомісяця проводиться нарахування плати за абонентське обслуговування за кожною комунальною послугою окремо (постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води). Розмір плати визначається з розрахунку на 1 абонента/міс.
 
ТЕПЛОВА ЕНЕРГІЯ 

Для абонентів у житлових будинках без вузлів комерційного обліку теплової енергії фактичний обсяг спожитої теплової енергії у розрахунковому періоді визначається, виходячи із максимального теплового навантаження на будинок із щомісячним коригуванням за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.
Споживачі, будинки або квартири яких обладнані приладами обліку теплової енергії, сплачують за послугу з постачання теплової енергії згідно з показаннями таких приладів.

ЗАГАЛЬНОБУДИНКОВІ ПОТРЕБИ ОПАЛЕННЯ 

Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові опалення потреби розраховується в залежності від поверховості будинку та складає відповідну частку від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку:
 -для 1-5 поверхових будинків – 25 %; 
- для 6-10 поверхових будинків – 20 %; 
- для будинків вище 10 поверхів – 15 %.
У будинках, 100% оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії, обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби розраховується як різниця між обсягом теплової енергії, визначеним відповідно до показань вузла комерційного обліку, та сумарним обсягом спожитої теплової енергії на опалення приміщень (квартир) споживачів, що визначається відповідно до показань вузлів розподільного обліку теплової енергії, та мінімального споживання теплової енергії в цих приміщеннях.
Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення, розподіляється між усіма квартирами та нежитловими приміщеннями, які знаходяться у житловому будинку, незалежно від наявності або відсутності послуги, а саме:
— із послугою постачання теплової енергії;
— із індивідуальним опаленням;
— у яких послуга відсутня (приміщення без постійного джерела опалення).

ГАРЯЧА ВОДА 

До складу тарифу включена вартість 1 куб.м холодної води, яка використовується для послуги з постачання гарячої води, без водовідведення. Відповідно, оплату за обсяги холодного водопостачання в частині гарячої води з 01 липня 2014 року необхідно проводити обласному підприємству «Полтаватеплоенерго». Оплату послуг водовідведення в частині гарячої води споживачі мають здійснювати водопостачальній організації.

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА НАЯВНОСТІ ЗАСОБІВ ОБЛІКУ ГАРЯЧОЇ ВОДИ

Оплата за послугу з постачання гарячої води здійснюється за показаннями засобів обліку з розрахунку вартості 1 куб.м гарячої води. Підставою для розрахунків є своєчасне повідомлення споживачами показань засобів обліку гарячої води підприємству.

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ВІДСУТНОСТІ ЗАСОБІВ ОБЛІКУ ГАРЯЧОЇ ВОДИ

Оплата вартості наданих послуг здійснюється з розрахунку норми питомого водоспоживання — 120 літрів/добу/особу, що затверджена рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №354 від 28 грудня 2012 року для багатоквартирних житлових будинків, кількості діб надання послуг у відповідному місяці та вартості 1 куб.м послуги з постачання гарячої води.
Нарахування плати (П) за послугу з постачання гарячої води за відсутності засобу обліку гарячої води на одну особу за місяць здійснюється таким чином:

П = 120 л/добу/особу × 30 д. ÷ 1000 л × Т, де:
120 л/добу/особу — норма питомого водоспоживання для багатоквартирних житлових будинків;
30 д. — кількість діб у календарному місяці;
1000 л — кількість літрів в 1 куб.м;
Т — тариф (вартість 1 куб.м гарячої води).АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО