Історія підприємства

Історія підприємства

  На фото: адміністративна будівля ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» за адресою м. Полтава, вул. Комарова 2а

Етапи розвитку підприємства - ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

У 1968 році на базі малопотужних котелень міського житлового управління була утворена «Дирекція об’єднаних котелень та теплових мереж». На неї були покладені функції з експлуатації і ремонту котелень та теплових мереж міста. На кінець 60-х років минулого століття на балансі Дирекції перебувало 38 таких котелень потужністю 88 Гкал/год, довжина теплових мереж становила 50,0 км у 2-трубному вимірі. Експлуатацію обладнання і теплових мереж здійснювали два теплових райони чисельністю 260 чоловік, у т.ч. – 15 чоловік інженерно-технічних робітників.

Частина котельних була вбудована в житлові будинки і надавала послуги на 1 ÷ 2 об’єкти. Нові котельні, що будувалися в місті, мали незначну встановлену потужність. Відсутність джерел теплової енергії стримувало розбудову міста, в т.ч. і центральної частини.

З 1970 року почали вводитися в експлуатацію котельні (районні, квартальні, групові) потужністю від 21 Гкал/год до 150 Гкал/год, що дозволило збільшити темпи будівництва житла в мікрорайонах «АЛМАЗНИЙ», «ПОЛОВКИ», «БРАЇЛКИ», центральній частині міста.

 

Історія підприємства

 На фото: котельня ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», м-н «АЛМАЗНИЙ»

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» створено на базі об'єднання «ПОЛТАВАТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО». Підприємство функціонує, як обласне, із 1977 року.

У 80-х роках починається забудова мікрорайонів «Левада» та «Сади-1» і будується ще 5 квартальних котельних потужністю від 19,5 до 24,9 Гкал/год кожна.

Разом із уведенням в дію нових теплових потужностей, теплових мереж, центральних теплових пунктів розвивалася і структура підприємства. Були створені: метрологічна лабораторія та лабораторія хімводопідготовки, аварійно-диспетчерська служба, автотранспортний цех, механічна майстерня, ремонтно-будівельна служба, інженерні служби (група наладки технологічного обладнання і теплових мереж, проектно-кошторисна група).

На початку нового століття на балансі підприємства в м. Полтаві знаходилося 55 котелень, 240 котлів, 28 центральних теплових пунктів, 181,11 км теплових мереж у   2-трубному вимірі. Чисельність колективу збільшилася у 4,7 рази і становила 1223 чол., у т.ч. 186 інженерно-технічних робітників.

Окрім м. Полтави майстерські дільниці підприємства розташовані в 4-х райцентрах: м. Карлівка (6 котелень); м. Решетилівка (2 котельні); смт Машівка (2 котельні); смт Котельва (2 котельні).

Експлуатацію технологічного обладнання та теплових мереж на відповідному рівні і в економічно обґрунтованих режимах забезпечують керівники і обслуговуючий персонал 5 теплових районів, газової служби, служби головного енергетика.

Основна частка роботи підприємства по забезпеченню розрахунків споживачів та зі зменшення заборгованості за спожиту теплову енергію покладена на абонентську службу підприємства та службу реалізації теплової енергії, які створені в січні 1998 року. Завдяки наявності групи прийому абонентів, довідкової служби, групи контролерів, відділу примусового стягнення значно покращилася робота з абонентами.

На сьогодні ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» - це єдиний потужний комплекс, який надає послуги з централізованого опалення та підігріву води населенню, комунально-побутовим та іншим об’єктам, забезпечує стабільне функціонування й експлуатацію котелень, теплових пунктів і теплових мереж, проводить поточний та капітальний ремонти обладнання теплового господарства, розробляє проектно-кошторисну документацію на будівництво, реконструкцію об’єктів теплового господарства, виконує монтаж і ремонт теплотехнічного обладнання тощо.

 

Історія підприємства

На фото: котельня ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» після реконструкції

«Хто, як не ми, і коли, як не сьогодні!» – із цим гаслом колектив підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» щоденно вирішує десятки питань, щоб забезпечити стабільне теплопостачання, і саме тому полтавці ніколи не мали перебоїв із отриманням тепла та гарячої води.



АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО